HESABIM
Üye Ol

GÖKHAN GÖNÜL’Ü KUR’AN MI ÇARPIYOR?

GÖKHAN GÖNÜL’Ü KUR’AN MI ÇARPIYOR?

Futbolseverler o maçı çok net hatırlayacaklardır! Rakipler kaybetmiş, zaten kazanmak zorunda olan Fenerbahçe’nin maçı kazanacak olması daha bir anlam kazanmış. Ancak Fenerbahçe o gece evinde ağırladığı Gaziantep önünde zor anlar yaşıyor, beklediği golü bir türlü bulamıyordu. O sırada Fenerbahçe sağbeki Gökhan Gönül atağa çıkmış, rakip ceza sahasına girer girmez (normalde düşmeyeceği bir darbe sonunda) kendini...

Haberin Tarihi: 17 Aralık 2016 - Okunma Sayısı:1015 defa okundu.

Futbolseverler o maçı çok net hatırlayacaklardır!

Rakipler kaybetmiş, zaten kazanmak zorunda olan Fenerbahçe’nin maçı kazanacak olması daha bir anlam kazanmış. Ancak Fenerbahçe o gece evinde ağırladığı Gaziantep önünde zor anlar yaşıyor, beklediği golü bir türlü bulamıyordu. O sırada Fenerbahçe sağbeki Gökhan Gönül atağa çıkmış, rakip ceza sahasına girer girmez (normalde düşmeyeceği bir darbe sonunda) kendini yere bırakmıştı. Hakem biraz da taraftarın etkisiyle penaltıyı çalar ve Fenerbahçe o golden sonra Antep kilidini açar!

Aslında Gökhan Gönül tüm kulüp taraftarlarının takdirini kazanmış milli bir sporcudur. Fenerbahçe’nin bir Avrupa maçında kanlar içinde yere yığılmış, Fenerbahçeliler dışında kalanlar da onun başına bir şey gelmesin diye dua etmişti. Yani Gökhan Gönül “karakterli bir sporcu” olarak zihinlerdeydi. Ancak o maçta penaltıya yatan (!) Gökhan Gönül (neyin ne olduğunu çok iyi bilmesine rağmen) “Hocam Kur’an çarpsın penaltı” demiş ve rakip taraftarların alaycı paylaşımlarına hedef olmuştu. O pozisyon göstermişti ki; Gökhan Gönül baskı altında kaldığında yalan söyleyebiliyor, durumu ajite edebiliyordu!

Ama Gökhan Gönül’ün unuttuğu bir şey vardı; futbol denen oyunun kendi içinde bir adaleti vardı.

Nitekim kısa bir süre sonra milli takım Letonya deplasmanına gider. Mutlaka kazanılması gereken bir maçtı. Ama kader işte! O maç Gökhan Gönül’ün yaptırdığı penaltıyla çok önemli puanlar kaybedilir!

Sandık ki Gökhan Gönül yaşadıklarından ders alır…

Ama gördük ki; almıyormuş!

***

Geçen hafta Beşiktaş açısından çok zor bir haftaydı. Normalde o kadar olmazdı belki… Ama 6-0’lık Dinamo Kiev faciasından sonra o maç Beşiktaşlının gözünde dağ gibi büyüyordu. Nitekim ilk yarı beklendiği gibi sıkıntılı geçiyordu. İlk golü atanın beraberliği kesinlikle cebe koyacağı bir maç oynanıyordu, özellikle konuk Bursaspor açısından! Çünkü onların ille de kazanmak gibi bir dertleri yoktu. 1 puana da bayram ederlerdi.

Tartışması bol bir maçtı. Hatta bu tartışmalara (maçtan sonra) rakip taraftarlar da dahil oldu. Çünkü rakipler Beşiktaş’ın takılmasını bekliyordu.

İkinci yarının başlarında Gökhan Gönül gene (o Antep maçındaki gibi) sağdan rakip ceza sahasını zorladı. Topu kurtardığı anda da düşürülmüştü. Pozisyonu hareketli izleyen her hakem o pozisyona “penaltı” çalar. Ama ağır çekimde izleyince anlaşıldı ki; pozisyon “şeklen” penaltı ama; özünde penaltı değildi. Yani Gökhan Gönül bir hakeme daha penaltıyı yedirmişti!

Nitekim maçtan sonra da Gökhan’ın dedikleri aslında pozisyonun penaltı olmadığını itiraf gibiydi.

Gökhan “Bursasporlu oyuncu beni düşürdü” diyemiyordu.

Dediği;

“Bir temas hissettim (ve kendimi bıraktım)” mealinde idi.

Beşiktaş Bursa kilidini o penaltıyla açtı… Az sonra 2. bir penaltı daha kazanıldı ve Beşiktaş 3 puana uzandı.

Veee;

Gene kader işte!

Futbolun o “kendi adaleti” bir kez daha devredeydi!

Beşiktaş Kasımpaşa deplasmanındaydı. Taraflı tarafsız herkes Beşiktaş’tan kolay bir galibiyet bekliyordu. Nitekim ilk yarı 1-0 önde bitirilmiş, 2. yarıda 3 hatta 4 olması bekleniyordu.

Ancak beklenen olmadı.

1 hafta önce teması hisseder hissetmez kendini bırakan Gökhan Gönül, Beşiktaş’ın yenilgisizlik ünvanını bıraktığı bu kolay (!) maçta KENDİ KALESİNE gol attı.

Ne dersiniz?

Sıkıştığı zaman “Kur’an çarpsın penaltı hocam” demekte hiç zorlanmayan Gökhan Gönül’ü…

Sahiden Kur’an mı çarpıyor?

Bir Yorum Yazın